Dzisiaj zapraszamy do sprawozdania pod tytułem: Naprawa laptopa Lenovo G51-35.

Laptop na serwis trafił z objawem nie działającej baterii – bateria została zakupiona nowa – zamiennik, natomiast przy włożonej baterii laptop nie startował a tym samym nie ładował baterii oraz jej nie wykrywał. Lenovo natomiast działał na samej ładowarce sieciowej (bez włożonej baterii).

Podczas analizy pracy płyty głównej okazało się, że charger BQ24780 nie pracuje prawidłowo. Schemat ideowy układów z chargerem BQ24780 prezentuje się następująco:

Naprawa laptopa Lenovo – mikroskopowe zdjęcie omawianej płyty głównej:

Po wymianie wadliwego układu na płycie laptopa Lenovo G51-35 BQ24780 oraz wymianie uszkodzonego rezystora pomiarowego – praca laptopa została przywrócona.

Naprawa laptopa Lenovo – udrożnianie wentylatora

W ramach prac serwisowych zupełnie wyczyszczony został również układ wentylacji laptopa. Warto zwrócić uwagę na kwestię niedrożnego układu chłodzenia – taki stan może doprowadzić do trwałego uszkodzenia procesora laptopa. Więcej możesz przeczytać TUTAJ.

Naprawa laptopa Lenovo G51-35 chłodzenie
Naprawa laptopa Lenovo G51-35 chłodzenie

Zawsze należy również pamiętać o wymianie pasty termoprzewodzącej. Z reguły taka usługa jest po prostu GRATIS z uwagi na kompleksowe rozwiązanie problemu. UWAGA! NIE MOŻNA PRZESADZAĆ Z ILOŚCIĄ PASTY TERMOPRZEWODZĄCEJ! Pasta założona jak na obrazku poniżej – jest jej za DUŻO.

Naprawa laptopa Lenovo G51-35 wymiana pasty
Naprawa laptopa Lenovo G51-35 wymiana pasty

Jako oddzielną usługę udrożniania układ chłodzenia wraz z wymianą pasty wykonujemy za 100 zł! – przy okazji wyczyścimy Twoją płytę główną z kurzu oraz sprawdzimy kondycję Twojego laptopa!

ZOBACZ CO TO WŁAŚCIWIE JEST PASTA TERMOPRZEWODZĄCA

Zapoznaj się z naszym blogiem:

Nie warto ryzykować – przynieś do nas laptopa – zrobimy to profesjonalnie a Ty będziesz miał pewność- że twój laptop będzie działa długo i bezawaryjnie!

Naprawa laptopów Lidzbark Warmiński- OGÓLNOPOLSKI SERWIS LAPTOPÓW

ZOBACZ JAK WYSŁAĆ LAPTOPA DO NAPRAWY!

ZAPRASZAMY DO SERWISU LAPTOPÓW LIDZBARK WARMIŃSKI!

Pamiętaj – zlecając naprawę do serwis laptopów Lidzbark Warmiński otrzymujesz unikatowy dostęp do systemu, w którym śledzisz proces naprawy swojego laptopa. Nasi serwisanci wrzucają tam ZDJĘCIA z naprawy dzięki czemu dokładnie wiesz co było naprawiane! Dodatkowo na nasze naprawy udzielamy gwarancji PISMENYCH! Zapraszam: Serwis laptopów Lidzbark Warmiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.